Pokud byste měli nějaké náměty, pochvaly, či připomínky ohledně nových webových stránek, tak je můžete zasílat elektronicky na admin.drzkova@seznam.cz  nebo lubomir.marusak@seznam.cz.

Zasílat můžete také vlastní články do aktualit, plakáty na kulturní akce, inzerce či reklamy.

• English
  • Deutsch

Obsah

Držkvorky 2015

Opět po roce vypukl v neděli 29. března v Držkové turnaj v piškvorkách. Velké klání s tužkou v ruce pořádala obec Držková společně s Muzeem dřevěného porculánu a SDH Držková v odpoledních hodinách v místní hasičské zbrojnici. Přihlášení hráči byli rozděleni do dvou věkových skupin (do 15-cti let a 15-99 let), avšak všichni hráči hráli napříč těmito skupinami formou souboje „každý s každým“. Nelítostného souboje taktiky křížků proti kolečkám na speciálních hracích kartách se zúčastnilo 15 soutěžících téměř ve stejném složení jako minulý rok, které povzbuzovali četní fanoušci. Za výhru v jednotlivém souboji získal dotyčný dva body, za prohru žádný bod. Ani jednou se nám nestalo, že by hrací kartu o velikosti 20 krát 20 políček hráči bez vítězství jednoho z nich vyplnili a zápas by tak musel skončit remízou. Všem soutěžícím se velmi dařilo, každý přinejmenším tři souboje zvítězil. Naopak nenašel se mezi námi žádný, který by minimálně dva souboje neprohrál. Po všech 105 soubojích se získané body sečetly a hráč s nejvyšším počtem bodů zvítězil. Pro první tři místa byly připraveny ceny ve formě medailí a šampusů (dětských i pro dospělé). V první kategorii hráčů do 15-ti let se umístila na třetím místě Peťa Dočkalová z Držkové, na druhém Radek Březík z Kašavy a medaile za první místo skončila opět v Držkové, kterou mistrně získal Vojta Dočkal. V druhé kategorii 15-99 let zůstaly všechny medaile v Držkové. Na třetím místě se umístil Danek Marušák, na druhém Bára Šálováprvní místo nepřekvapivě obhájil Jaromír Šála z Držkové. Sportovní odpoledne jsme ukončili čerstvou klobásou z udírny. Děkujeme všem, kteří přišli a kteří se na realizaci této akce podíleli. Již nyní se těšíme na příští ročník.